باسمه تعالی

              

مهدی خزائی متولد 1364 ساکن تهران شهرک غرب میباشد .

ایشان در دوران نوجوانی با داشتن صدای زیبا قاری ممتاز کشوری بوده و موفق به کسب چهار دوره مقام اول در مسابقات سراسری قرآن کریم در کشور گردیده است .

با توجه به داشتن صدایی زیبا و راهنماییهای استاد تعالیم قرآنی ایشان ( استاد عبداللهی ) و نیز تشویق پدر ایشان که از نوکران با اخلاص اهل بیت (ع) میباشند ، گرایش ایشان بیشتر به سمت مداحی اهل بیت ( ع ) جهت گرفت که طی گذشت 12 سال ایشان به مرحله عالی از مداحی اهل بیت (ع) از جهت ضبط و اجرا رسید و نمونه ای از کارهای ایشان در شبکه های سراسری جمهوری اسلامی ایران پخش گردید . ایشان از سن 22 سالگی شروع به گذراندن دوره های آموزشی آواز سنتی ، در جهت بهره وری بیشتر از صدا در مداحی اهل بیت به اصرار استاد ایشان نمود .

ایشان دوره های آموزشی آواز را خدمت اساتیدی همچون استاد ذولقدر و استاد ناظم طی چند دوره با موفقیت به پایان رساند و هم اکنون هم به صورت ناپیوسته دستگاههایی همچون ماهور ، شور ، همایون و ابوعطا را به شاگردان خود  به صورت رایگان آموزش میدهد .

ضمنا اشعار و سبکهای استفاده شده توسط ایشان در مداحی توسط شخص خودشان سروده شده و تاکنون بالغ بر 480 سبک را به اجرا در آورده اند . شیوه اجرا کردن این سبکها به نوعی با دیگر مداحان متمایز بوده و اغلب طیف جوان این سبکها را میپسندند .

همچنین ایشان در زمینه های هنری فعالیت داشته و دارای گواهینامه های درجه یک صنایع چوبی  ( معرق خط ) ، معرق مینیاتور و نقاشی سیاه قلم میباشد .

نمونه هایی از کارهای ایشان ،  اهدایی به حرم امام رضا (ع)  و در قسمت صنایع چوبی موزه حرم در بخش معرق کاری موجود میباشد .

شغل اصلی ایشان طراح و مهندس پیمانکاری ساختمان ( ابنیه ) میباشد و درآمد ایشان از راه پروژه های ساختمانی ( ابنیه )  و اجرای طرح های زیر بنایی میباشد و ایشان معتقدند که ریالی بابت  ذاکری اهل بیت ( س) نگرفته و دریافت نمیکنم و تمامی مراسمات در سراسر کشور به صورت رایگان انجام میگیرد . لذا ایشان معتقدند که ذکر اهل بیت ( ع ) بسیار ارزشمند و قابل قیاس با دریافت وجه نمیباشد .

ایشان رمز موفقیت خود را توکل به خداوند منان و اهل بیت (ع) و دعای خیر پدر و مادر و دوستان خود میداند و بابت تمامی زحماتی که خانواده و آشنایان برای ایشان کشیده اند صمیمانه تشکر و قدردانی مینمایند .